Jan Hasik
Head of Life Science Practice

Radca prawny, doświadczony ekspert posiadający wieloletnią praktykę w doradztwie procesowym dla przedsiębiorstw. Reprezentuje Klientów kancelarii w postępowaniach sądowych przed sądami powszechnymi, arbitrażowymi oraz administracyjnymi.

Ponadto, Mecenas Hasik specjalizuje się w doradztwie z zakresu Healthcare i kieruje tą praktyką w Kancelarii GGLegal. Od wielu lat, doradza prawnie podmiotom leczniczym oraz podmiotom z branży medycznej i farmaceutycznej w ich bieżącej działalności, m.in. w kwestiach wprowadzania nowych produktów na rynek czy badań klinicznych.

Zanim dołączył do GGLegal, pracował na stanowisku radcy prawnego w kancelarii Chajec, Don-Siemion & Żyto, gdzie odpowiadał za realizację projektów z zakresu Healthcare, a także był członkiem działu procesowego. Wcześniej, przez cztery lata kierował działem prawnym spółki farmaceutycznej Komtur Polska Sp. z o.o. Prawnicze doświadczenie zawodowe w zakresie branży medycznej zdobywał jako prawnik w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie.

W swojej pracy zawodowej zajmuje się także doradztwem prawnym przy pozyskiwaniu i rozliczaniu dotacji unijnych.

Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W latach 2006-2009 roku odbywał w Warszawie etatową aplikację sądową zakończoną zdanym egzaminem sędziowskim.

Biegle włada językiem angielskim.


Szymon Grabarczuk
Junior Associate