Mikołaj G. Goss

+48 22 417 42 50

kancelaria@gglegal.pl

dr

Mikołaj G. Goss

Partner ZarządzającySpecjalizuje się w doradztwie prawnym dla międzynarodowych podmiotów gospodarczych, w szczególności z Chin, obejmującym prawo budowlane, ubezpieczeniowe i energetyczne. W swojej karierze zawodowej doradzał przy wielu projektach infrastrukturalnych, reprezentując polskich i zagranicznych inwestorów oraz firmy budowlane na wszystkich etapach realizacji inwestycji. Obsługiwał transakcje nieruchomościowe oraz projekty publiczne oparte na standardach FIDIC.

 

Ponadto Mikołaj Goss posiada bogate doświadczenie w sporach sądowych, w szczególności na gruncie kontraktów budowlanych oraz gwarancji ubezpieczeniowych, zdobyte zarówno w charakterze pełnomocnika strony procesu, jak i arbitra sądu arbitrażowego.

 

Mecenas Goss jest doktorem nauk prawnych oraz wieloletnim pracownikiem naukowo-dydaktyczny Wydziału Administracji i Nauk Społecznych Politechniki Warszawskiej.  Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Autor publikacji książkowej pt. "Prawo ropy i gazu" oraz licznych artykułów z zakresu prawa energetycznego oraz prawa gospodarczego, w tym prawa handlowego i upadłościowego. Adwokat wpisany na listę Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie.

 

Pracuje w języku polskim i angielskim. 

Zobacz wszystkich pracowników