Publikacja / 03 kwietnia 2020

Tarcza antykryzysowa

Prezydent Andrzej Duda w dniu 31 marca br. podpisał ustawę o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw. Nowe przepisy - wraz z już wcześniej uchwalonymi - znane są w przestrzeni publicznej także pod nieco bardziej medialną nazwą ''tarczy antykryzysowej''.

 

Mechanizmy, które wprowadzone zostały na podstawie uchwalonych na przestrzeni ostatnich tygodni przepisów, mają pozwolić przetrwać przedsiębiorcom trudności, które mogą napotkać na przestrzeni zbliżających się tygodni i miesięcy. Rozwiązania finansowe zaproponowane przez rząd, mające stanowić pomoc dla przedsiębiorców, opiewają - jak wycenia gabinet Prezesa Rady Ministrów - na sumę ok. 30 miliardów złotych.

 

Zespół Kancelarii zapoznał się z zaproponowanymi przez rząd rozwiązaniami. Najważniejsze propozycje tzw. ''tarczy antykryzysowej'' zostały przedstawione w informacji, którą mogą Państwo pobrać poniżej.

 

W wypadku jeżeli będą Państwo mieli pytania dotyczące szczegółowych rozwiązań zaproponowanych przez ustawodawcę lub potrzebna będzie Państwu pomoc w podjęciu skutecznych działań mających na celu pozyskanie środków, zapraszamy do kontaktu z zespołem Kancelarii.

 

Uważamy, że podjęcie odpowiednich działań zaradczych już na obecnym etapie, może pozwolić Państwu zapobiec większym trudnościom w przyszłości.

Pobierz artykuł

Zobacz wszystkie aktualności

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami!

Wyślij email:

kancelaria@gglegal.pl

Zadzwoń:

+48 22 417 42 50

Wyślij email