Dr Jacek Wędrowski dołącza do GGL

13/07/2016

Dr Jacek Wędrowski od lipca zajął stanowisko Of Counsel w GGL  zasilając szeregi Działów Medycznego i Farmaceutycznego oraz Transakcyjnego.

Ma wieloletnie doświadczenie zdobyte w  międzynarodowych kancelariach prawniczych oraz w Szwajcarii i Stanach Zjednoczonych, gdzie pracował jako prawnik wewnętrzny (in-house counsel) dla globalnych korporacji amerykańskich działających w Europie Centralnej i na Dalekim Wschodzie.

Jest autorem artykułów m.in. w magazynie Ruch Prawniczy, Ekonomiczny i Socjologiczny oraz książek opublikowanych przez wydawnictwo PWN/Ossolineum w zakresie prawnych i gospodarczych stosunków polsko-amerykańskich.

Był rekomendowany jako wewnętrzny prawnik korporacyjny przez Stowarzyszenie Menedżerów w Polsce. Jego umiejętności menedżerskie zostały również docenione przez magazyn Forbes.

Wykładowca prawa w akademickich programach MBA (Rotterdam University, Tiffin University, WSHiFM im. Fryderyka Skarbka). Studia prawnicze ukończył na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, tytuł doktora nauk uzyskał w Polskiej Akademii Nauk. Studia podyplomowe odbył na Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles (University of California Los Angeles) oraz w John Hopkins University (School of Advanced International Studies-Bologna Center).

Jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Sądownictwa Polubownego.

Może Cię zainteresować…