Projekty domów do 70m2 – ruszył konkurs organizowany przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii

08/09/2021

Dnia 7 września 2021 roku w Głównym Urzędzie Nadzoru Budowlanego wszczęto postępowanie konkursowe na projekt koncepcyjny domu jednorodzinnego o powierzchni zabudowy do 70m2. Nagrodzonych ma zostać 100 prac konkursowych.

Konkurs został zorganizowany w ramach programu Polski Ład i ma na celu wyłonienie projektów, które następnie będą udostępniane obywatelom do wykorzystania przy zaspokajaniu własnych potrzeb mieszkaniowych.

Konkurs jest skierowany zarówno do osób indywidualnych, jak i firm oraz kolektywów architektonicznych. Z ogłoszenia udostępnionego na stronie Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego wynika, że warunkiem udziału w konkursie jest posiadanie uprawnień budowlanych do projektowania w specjalności architektonicznej bez ograniczeń.

Nagrodami w konkursie jest 100 nagród pieniężnych, 6 nagród rzeczowych w formie wyróżnień i 50 nagród w postaci zaproszenia do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki na wykonanie usługi na podstawie wybranej pracy konkursowej. Łącznie na nagrody zostanie przeznaczona kwota w wysokości 500 000 zł brutto, przy czym wskazano, że budżet na wykonanie projektów do wielokrotnego zastosowania jest wielokrotnie większy.

Szczegóły dotyczące zgłoszenia do konkursu, harmonogramu i regulaminu mają zostać podane do publicznej wiadomości dnia 10 września 2021 roku.

Może Cię zainteresować…