Nowy artykuł ekspertów GGL w dwumiesięczniku „Zamawiający”

14/05/2025

W najnowszym numerze dwumiesięcznika „Zamawiający” (nr 71, maj–czerwiec 2025), wydawanego przez MUST READ MEDIA, ukazał się kolejny artykuł autorstwa ekspertów GGL – dra Mikołaja Goss i Izabeli Hęclik. Publikacja pt. „Warto być przyzwoitym – czyli o audycie i kontroli w procesie udzielania zamówień publicznych” poświęcona jest istotnej roli audytu i kontroli w systemie zamówień publicznych.

Autorzy w przystępny i jednocześnie merytoryczny sposób omawiają mechanizmy nadzoru – zarówno wewnętrznego, jak i zewnętrznego – nad wydatkowaniem środków publicznych. Wskazują, że choć audyt i kontrola mogą być postrzegane jako narzędzia formalne, ich właściwe wdrożenie ma kluczowe znaczenie dla efektywności, transparentności i legalności procesu udzielania zamówień.

Publikacja zawiera również przegląd przepisów prawnych, w tym ustawy o finansach publicznych, regulacji branżowych i praktycznych wymagań wobec audytorów. Wskazuje także na znaczenie właściwej kultury organizacyjnej oraz kompetencji zespołów zamówień publicznych.

Dr Mikołaj Goss i Izabela Hęclik przypominają, że odpowiedzialne gospodarowanie środkami publicznymi – choć nie zawsze „się opłaca” w ujęciu krótkoterminowym, to zawsze powinno być realizowane z poszanowaniem prawa i interesu społecznego.

Zachęcamy do lektury! Cały tekst artykułu . „Warto być przyzwoitym – czyli o audycie i kontroli w procesie udzielania zamówień publicznych” dostępny jest tutaj>>.

W ramach naszego doradztwa w obszarze Zamówień publicznych oferujemy kompleksowe wsparcie wszystkim uczestnikom postępowań, realizowanych przy udziale środków publicznych, na podstawie ustawy Pzp i wewnętrznych regulaminów. W razie pytań lub potrzeby konsultacji zapraszamy do kontaktu z Mikołajem Gossem oraz Izabelą Hęclik.

Może Cię zainteresować…

Doradzaliśmy Klientowi przy sprzedaży farmy fotowoltaicznej  

Doradzaliśmy Klientowi przy sprzedaży farmy fotowoltaicznej  

Partnerzy kancelarii – dr Jan Góralski oraz dr Dominik Sypniewski wspierali prawnie w procesie przygotowania, budowy, a następnie sprzedaży w formule share-deal farmy fotowoltaicznej o łącznej mocy 1,66 MW. Wartość transakcji wyniosła 11,5 miliona złotych, a kupującym była spółka akcyjna notowana na GPW.