Z sukcesem doradzaliśmy przy zakupie projektu biogazowni rolniczej

21/11/2023

Dr Dominik Sypniewski i dr Jan M. Góralski kompleksowo wsparli Klienta – spółkę E.ON. Polska, w transakcji zakupu projektu biogazowni rolniczej o mocy 1MWe w wysokosprawnej kogeneracji od spółki Biowatt S.A.

Zakres naszego doradztwa obejmował zaprojektowanie i realizację wielowątkowego badania due diligence oraz kontrolę wykonania przez sprzedającego warunków zawieszających zakup projektu, a także opracowanie i udział w negocjacjach dokumentacji transakcyjnej.

Przedmiotem zakupu była spółka, posiadająca dokumentację formalną oraz dokumentację projektową wraz z majątkowymi prawami autorskimi, która była również stroną umowy o roboty budowlane i umowy na zarządzanie biogazownią. Była to złożona transakcja, która trwała wiele miesięcy.

Realizacja tego projektu wymagała wypracowania wspólnie z Klientem specyficznego modelu biznesowego oraz dobrania różnych, dość nietypowych rozwiązań prawnych, które w tym projekcie okazały się pożądane” – mówi dr Dominik Sypniewski, Partner, Head of Real Estate & Construction.

Jest to kolejny projekt z zakresu zielonej infrastruktury realizowany przez GGL. Biogazownie rolnicze są niezwykle ważnym elementem zrównoważonej produkcji energii, ponieważ pozyskują energię z odpadów organicznych, jednocześnie redukując ilość odpadów i korzystając z odnawialnych źródeł energii” – dodaje Jan M. Góralski, Partner Zarządzający.

Biogazownia rolnicza to instalacja, w której przetwarza się materiały organiczne, stanowiące produkty uboczne rolnictwa, w celu produkcji biogazu. W wyniku procesu fermentacji beztlenowej powstaje biogaz, który można wykorzystać do produkcji energii cieplnej i elektrycznej, a także osad służący do wytwarzania nawozu organicznego.

W tym projekcie, mieliśmy możliwość wykazać się wiedzą i doświadczenie m.in. w zakresie due diligencje nieruchomości, inwestycji w odnawialne źródła energii oraz szeroko pojmowanych transakcji nieruchomościowych i procesu inwestycyjno-budowlanego.

Może Cię zainteresować…

Życzenia Wielkanocne

Życzenia Wielkanocne

Niech świąteczno-wiosenna atmosfera będzie czasem spokojnego odpoczynku w gronie najbliższych i okazją, by naładować...