Jan M. Góralski

+48 22 417 42 50

kancelaria@gglegal.pl

dr

Jan M. Góralski

Partner ZarządzającyDoradza międzynarodowym podmiotom gospodarczym w zakresie prawa ubezpieczeniowego, handlowego oraz nieruchomościowego.  Posiada bogatą wiedzę oraz wieloletnie, praktyczne doświadczenie w bieżącym doradztwie dla największych towarzystw ubezpieczeniowych oraz agencji pośrednictwa ubezpieczeniowego. Specjalizuje się w zagadnieniach prawnych związanych z szeroko pojętym świadczeniem usług ubezpieczeniowych na terenie Polski, w szczególności w tematyce gwarancji ubezpieczeniowych oraz rozliczeń prowizyjnych z tytułu zawierania polis ubezpieczeniowych, w tym dochodzenia roszczeń z tytułu wyłudzeń składek ubezpieczeniowych.  

 

W Kancelarii, mecenas Góralski odpowiada także za realizację projektów transakcyjnych, dotyczących m.in. nabycia i sprzedaży gruntów i nieruchomości pod inwestycje komercyjne. Nadzoruje również doradztwo prawne w zakresie procesów komercjalizacji istniejących oraz nowo powstałych obiektów handlowych i biurowych w Polsce.

 

Doktor nauk prawnych. Wieloletni pracownik dydaktyczno-naukowy Politechniki Warszawskiej. Autor licznych publikacji z zakresu prawa budowlanego i administracyjnego. Absolwent prawa na wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Adwokat wpisany na listę Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie. 

 

Pracuje w języku polskim, angielskim i niemieckim. 

 
 

 

 

 

Zobacz wszystkich pracowników